Minxhozi lirohet nga detyra e ambasadorit në Kosovë

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, është liruar nga kjo detyrë nga presidenti shqiptar, Bajram Begaj.

Ai është vetëm njëri prej 15 ambasadorëve të liruar nga kjo detyrë.

Minxhozi kishte qëndruar në këtë detyrë nga marsi i vitit 2014.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.