Nagavci: E kemi të domsdoshme që të mos vazhdojmë të renditemi ndër të fundit në testet ndërkombëtare

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, para deputetëve në Kuvend tha se si ministri e kanë të domosdoshme që të mos vazhdohet rënditja, siç u shpreh ajo, ndër të fundit në testet ndërkombëtare.

Ajo tha që nuk duhet t’i kemi fëmijët që mësojnë tekste, siç u shpreh pa saktësi shkencore e me gabime gjuhësore, përcjell Klankosova.tv.

“E kemi të domsdoshme që të mos vazhdojmë të renditemi ndër të fundit në testet ndërkombëtare, të mos i kemi fëmijët tanë të cilët mësojnë tekste të pavërteta, pa saktësi shkencore, gabime gjuhësore, paragjykime, etj”, u shpreh ajo.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.