Abdixhiku prezanton 50 zotimet e “Rrugës së Re”: E ardhmja jonë është e ndritshme

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku, i ka prezantuar 50 nga 100 zotimet nga zotimet e përfshira në kuadër të “Rrugës së Re”.

Ky program i LDK-së do të prezantohet në detaje në konventën e saj që do të mbahet në tetor dhe nëntor.

Abdixhiiku deklaroi se dokumenti voluminoz është punuar nga 200 profesionistë.

“Kam kaluar 2 vitet e fundit duke dëgjuar. ‘LDK ju dëgjon’ ka qenë platforma e vetme politike në vend që ka zhvilluar komunikim të drejtpërdrejtë me qytetarë”, tha Abdixhiku.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.