Botë

Ushtarët në Mariupol refuzojnë kërkesën për t’u dorëzuar

0
Ukraina është zotuar se forcat e saj në Mariupol do të luftojnë deri në fund, pasi refuzuan kërkesën e forcave ruse për tu dorëzuar,...

Ukraina mbush pyetësorin për statusin e vendit kandidat të BE-së, Kievi: Presim procedurë të...

0
Qeveria Ukrainase ka përfunduar përpilimin e pyetësorit për të marrë statusin e vendit kandidat për në BE. Lajmin e bën të ditur zyra e Presidencës...

Parandalohet rrëmbimi i ministrit gjerman të Shëndetësisë, 5 të arrestuar

0
Pesë persona të përfshirë në një grup kriminal ku po planifikohej rrëmbimi i ministrit të shëndetësisë kanë rënë në prangat e policisë gjermane. Mediat vendase...

Rusia kërcënon për eskalim bërthamor nëse Suedia dhe Finlanda hynë në NATO

0
Rusia ka thënë se “nuk do të flitet më për një Baltik jobërthamor” nëse Suedia dhe Finlanda i bashkohen NATO-s. Të dy vendet po rishikojnë...

Lufta në Ukrainë, 197 fëmijë të vrarë dhe 351 të lënduar

0
197 fëmijë kanë vdekur që nga fillimi i luftës në Ukrainë, sipas zyrës së prokurorit të përgjithshëm të Ukrainës. Në një njoftim për shtyp, thuhet...

Zvicra ka nevojë për punëtorë, shënohet rekord i numrit të vendeve të lira të...

0
Midis janarit dhe marsit 2022 numri i njoftimeve për vende të lira pune u rrit me 7% krahasuar me tremujorin e mëparshëm dhe me...

Dita 49 e luftës: Si është situata në Ukrainë

0
Presidenti Joe Biden quan sulmet ruse në Ukrainë si “genocide”. Deklarata e tij është mbështetur nga presidenti ukrainas i cili u shpreh se të...

14 qese me kokakinë nga 7 gram, arrestohen 3 persona nga Kalishti!

0
Më datë 12.04.2022 në ora 21.15 në fshatin Zubovcë, komuna Vrapçisht, zyrtarë policorë nga Sektori për tregti të paligjshme me drogë dhe armë në...

Zelensky: Rusia ka pësuar humbje të pariparueshme

0
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky tha se forcat ruse janë përballur me “humbje të pariparueshme” që nga fillimi i pushtimit të tyre. “A ju kujtohet...

Putin: Pushtimi i Ukrainës ishte vendimi i duhur, s’kishim zgjedhje tjetër

0
Presidenti rus, Vladimir Putin ka justifikuar pushtimin rus të Ukrainës, duke thënë se ai kishte marrë “vendimin e duhur”. “Qëllimet e ushtrisë ruse janë absolutisht...

Të fundit

Ndahet nga jeta anëtarja e LDK-së

Sot ka ndërruar jetë, anëtarja e Kryesisë të Forumit...

Ghetto Geasy në mes të Tetovës: A ka Bilall k’tu?! (Video

Repisti i njohur kosovar Getoar Selimi i njohur si...

Albin Kurti sot feston ditëlindjen

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, sot e feston ditëlindjen...

Hoti: Kosova në NATO dhe BE me procedura të pëshpejtuara

Ish-kryeministri, Avdullah Hoti i është bashkuar thirrjes publike që...

Sa të dobishëm janë dronët e prodhimit turk që luftojnë në Ukrainë?

Disa video urimi kanë qarkulluar në kanalet e mediave...