Rajon

Në Kuvendin e Serbisë hyjnë 12 lista, një prej tyre shqiptare

0
Serbia ka mbajtur gjatë ditës së djeshme zgjedhje të trefishta – lokale, parlamentare dhe presidenciale. Sipas dy organizatave joqeveritare, Cesid dhe Ipsos, të cilat kanë...

Haradinaj: Nëse ushtarët serbë shkelin në Kosovë, bombardohet Beogradi

0
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, thotë se nuk ka analogji mes luftës së Kosovës dhe asaj në Ukrainë. Haradinaj ka thënë se megjithatë sheh një...

Grida Duma jep dorëheqjen nga çdo funksion në PD

0
Partia Demokaratike e Shqipërisë është në ditët më të vështira, traumat e humbjeve të njëpasnjëshme nuk po rikuperohen sepse Lulzim Basha i përdor dhe...

“Çmendet” sërish nafta në Shqipëri, çmimi rekord që shënoi sot për litër (FOTO LAJM)

0
Çmimet e naftës kanë shënuar një tjetër rekord mëngjesin e të mërkurës, duke arritur në nivele të papara ndonjëherë prej gati 250 lekë për...

Lot, rrënoja dhe largime masive/ Pamje dramatike në Ukrainë

0
Sot jemi në ditën e 13-të të luftës Rusi-Ukrainë dhe gjendja mbetet shqetësuese për vendasit. Njerëzit vazhdojnë të largohen nga vendi i tyre duke lënë...

Biznesmeni kosovar: Brenda 10 ditësh çmimi për litër naftë mund të shkojë deri 3.5...

0
Shkëlzen Jusaj ka thënë se pas sanksioneve në derivate që Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë Rusisë, që sonte është ngritur çmimi...

​Kosova do t’i pranojë 5 mijë refugjatë ukrainas

0
Qeveria e Kosovës pritet të marrë vendim për pranimin e 5 mijë refugjatëve ukrainas. Këtë e bëri të ditur ministrja e Punëve të Jashtme dhe...

Rama: Do të përpiqemi të mos rrisim çmimin e energjisë

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë një lidhjeje live për emisionin “Opinion” është shprehur se qeveria po punon që të mos rritet çmimi i...

Osmani takohet sot me Erdoganin në Turqi

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron për një vizitë zyrtare në Turqi. Ajo sot do të takohet me homologun e saj turk, Recep Tayyip...

Serbët në Mal të Zi marshojnë në mbështetje të presidentit rus Vladimir Putin

0
Me thirrjet “Serbët në Mal të Zi, rusët në Ukrainë” që nga mbrëmë në disa qytete të Malit të Zi është duke u mbajtur...

Të fundit

Rreth 25 persona, të vrarë në Shqipëri vetëm gjatë kësaj vere

Republika e Shqipërisë vetëm gjatë verës se këtij viti...

Ndahet nga jeta anëtarja e LDK-së

Sot ka ndërruar jetë, anëtarja e Kryesisë të Forumit...

Albin Kurti sot feston ditëlindjen

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, sot e feston ditëlindjen...

Dhunimi i 11-vjeçares, arrestohen edhe gjashtë persona

Rasti i 11-vjeçares, e cila dyshohet se ka qenë...