Rajoni

25 vjet nga dalja e parë e UÇK-së në skenë

0
28 nëntori është festë e trefishtë për shqiptarët. Përveç shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë dhe ditëlindjes së komandatit legjendar Adem Jashari, në këtë ditë...

Fahri Musliu tregon se si u përball me shpifjet dhe trillimet se është “babai”...

0
Gazetari dhe publicisti Fahri Musliu, ka rrëfyer hollësisht një lajm që para shumë vitesh bëri bujë të madhe. Duke marrë për bazë pamjen fizike,...

Digjet një makinë në Kamëz, dëmtohen edhe dy të tjera. Dyshimet e para

0
Një automjet është shkrumbuar gjatë natës në Kamëz.     Ngjarja ka ndodhur në rrugën ‘Donald Trump’.     Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një...

Lokja befasohet kur sheh personin që i ngjan Adem Jasharit, i kishte mbetur peng...

0
Këtë javë, në emisionin Kojshia Show ishin dy mysafirë shumë të veçantë, njëri aktor që interpreton Skënderbeun, pra bëhet fjalë për Xhevat Limanin dhe...

Rama uron 28 Nëntorin, njofton për koncertin e sotëm të Dua Lipës

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka uruar 110-vjetorin e Ditës së Flamurit. Rama, përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar edhe për koncertin e sotëm...

Sot, ditëlindja e komandantit legjendar Adem Jashari

0
Komandanti legjendar Adem Jashari sot po të ishte gjallë do t’i bënte 67 vjet. Ai ka lindur më 28 nëntor të vitit 1955 në Prekaz...

5 viktima nga përmbytjet në Itali/ Ekipet e shpëtimit kërkojnë 8 të zhdukur

0
Ka shkuar në 5 numri i viktimave nga përmbytjet në ishullin Iskia në Itali. Mes 3  fëmijëve që kanë humbur jetën, njëri ishte...

Ministri estonez thotë se Rusia nuk është dobësuar në mënyrë kritike

0
Ministri i Mbrojtjes i Estonisë, Hanno Pevkur, nuk beson se Rusia është dobësuar në mënyrë kritike, edhe pas nëntë muajsh lufte në Ukrainë.   “Ne...

Të fundit

Çmimi i naftës dhe benzinës bie për një cent

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) i ka...

Presidentja e Hungarisë të martën viziton Kosovën

Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, të martën e 13...

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria në krye të listës së dëbimeve nga Gjermania

Në gjashtëmujorin e parë të vitit 2022, Maqedonia e...