Dua Lipa shkëlqen në mesin e yjeve në tapetin e kuq të “Jingle Ball 2022” – shfaqet tërë elegancë në fustan të zi

Dua Lipa ishte një femër fatale me një fustan të zi dhe të gjatë, ndërsa Demi Lovato mbante balluke dhe Zoey Deutch shfaqi këmbët e saj tënë Jingle Ball tonifikuara në iHeartRadio Z100 në New York që u mbajt të premten (9 dhjetor).

Nata e fundit e ekstravagancës u mbajt në Madison Square Garden, me një tapet të kuq që priti një grup emrash të famshëm, duke përfshirë Dua, 27 vjeçe.

Duke e respektuar reputacionin e saj për zgjedhjet tërheqëse të modës, Dua dukej plot shkëlqim me një fustan të zi të gjatë që i vinte pas me një bishtë të gjatë.

Me shumë elegancë me dekoltenë e saj, por edhe theksoi mesin e saj mbresëlënës të tendosur, ndërsa ajo iu bashkua paradës së të famshëmve në Jingle Ball.

Ndërkohë Demi, e cila kohët e fundit publikoi një album të quajtur “Holy F***”, kishte një nga dukjet elegante të rock-ut, të cilave duket se i është anashkaluar muajt e fundit.

Modeli i saj i flokëve të princeshës punk përmbante balluke të zeza dhe plotësonte kostumin e saj të pantallonave, i cili përfshite zinxhirë dhe kërpudha metalike dhe shfaqte një seksion rrjete në njërën këmbë.

Zoey, një prani elektrizuese në filma duke filluar nga Zombieland: Double Tap to Set It Up, ishte po aq elegante si kurrë më parë në një mini-fustan të hijshëm pa rripa.

Veshja paraqiste thekë metalike vezulluese mbi një të çarë kofshë me prerje të guximshme të lartë.

Në një kthesë mahnitëse të ngjarjeve, Nick Carter mbërriti në tapetin e kuq i mbështetur nga shokët e tij të grupit të Backstreet Boys AJ McLean, Howie Dorough, Brian Littrell dhe Kevin Richardson.

Ky veprim shënoi paraqitjen e parë të Nick në tapetin e kuq që kur ai u padit nga një grua autike me paralizë cerebrale, e cila e ka akuzuar atë për përdhunimin e saj në vitin 2001, kur ajo ishte 17 vjeç, një akuzë që ai e mohon me vendosmëri.

Ava Max dukej e mahnitshme me një fustan të prerë me tegela të kuq kombinuar me çizme të zeza me taka.

Ish-bashkëshortja e Tom Cruise, Katie Holmes, ka ekspozuar fizikun e saj mbresëlënës në një bluzë të ngushtë marine që e përshtati me një palë xhinse.

Yjet e tjerë që morën pjesë në event përshijnë: Charlie Puth, Brooke Shields, Armani White e Christine Taylor. /Telegrafi/