MAQEDONI

Kasami shkatëron hapësirat e gjelbra për ndërtime të egra?

0
Dy javë pas raportimit të Portalb.mk për mungesën e parkingjeve dhe kërkesat e banorëve për të njëjtën në hapësirën e njohur si te “Stacioni...

Vazhdojnë kërkimet për kumanovarin e zhdukur afër Zhelinës

0
Mëngjesin e sotëm kanë vazhduar kërkimet për pasagjerin e veturës Golf 4 që gjatë ditës së djeshme u gjet e përmbysur në ujërat e...

Tentativë e dytë për referendum: Levica, me përkrahje të VMRO-në, synon bllokadë të plotë...

0
Ndërrojnë taktikë, po qëllimi mbetet i njëjtë. I kanë ndërruar vetëm rolet: tash Levica ngre iniciativë kundër Protokollit me Bullgarinë në Komisionin Shtetëror të...

Grubi uron bashkëqytetarët boshnjak me rastin e 28 Shtatorit

0
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi sot ka përcjellë urimet e tija për komunitetin boshnjak në...

Prej sot do të mbyllet për nëntë muaj rruga regjionale Veles – Gradsko

0
Për arsye të rikonstruktimit të rrugës P1102, rruga Veles – Gradsko, prej sot do të mbyllet për 9 muajt e ardhshëm, thotë LAMM. Për arsye...

sport

Kosovë

SBASHK-u shqyrton mundësinë për pezullimin e grevës

0
Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, ka njoftuar se po kërkon mendimin e anëtarësisë për pezullimin e grevës, e cila ka nisur...

Shtatë të arrestuar nga aksioni anti-drogë në Deçan dhe Gjakovë

0
Të mërkurën e 28 shtatorit, është zhvilluar një aksion anti-drogë në komunën e Deçanit dhe Gjakovës, me ç’rast janë arrestuar shtatë persona. Prokurori Ersan Qavolli,...

Çitaku: Kurti dëshiron ta bëjë Kosovën të pajetueshme, por kjo mendësi...

0
Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës të udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti, për mosplotësimin e kërkesave sindikale. Java...

Hoxha: Sindikalistët e kanë interesin të lidhur me pagën, nuk përfaqësojnë...

0
Dibran Hoxha, aktivist i shoqërisë civile ka thënë se sindikatat që nuk përfaqësojnë interesat e punëtorëve duhet të përjashtohen nga ndihma e shtetit. Sipas tij,...

Shqipëri

Rama për largimin e rusëve nga Rusia: Janë të mirëseardhur në Shqipëri

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një konferencë për shtyp ka diskutuar dhe rreth shtetasve rusë që po largohen nga vendi për t’i shpëtuar...

Rama: Amnistia fiskale do të bëhet, asnjë tërheqje nga nisma

0
Me gjithë kundërshtitë e Bashkimit Evropian, Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar, kryeministri Edi Rama është i vendosur për amnistinë...

Ishte duke ecur me biçikletë mbi urë, përfundon në lumë një burrë në Lezhë

0
Një person është lënduar teksa është rrëzuar nga ura e trenit në Ishull Lezhë.   Personi ka qenë duke levizur mbi urë me biçiletë dhe...

BOTË