MAQEDONI

Skandalet e Kasamit s’ndalen / Punëtorët e NPK-Tetova tre muaj pa rroga

0
Punëtorët e NPK-Tetova- në Tetovë, edhe më tej vazhdojnë të punojnë pa rroga. Kanë kaluar tre muaj të plota që kur ata nuk kanë...

Mickoski sot, si Gruevski dje: Nuk e duam Europën

0
Ne nuk na duhet Europa, nëse duhet të asimilohemi, është mesazhi i kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte para fillimit të protestës nacionale “Ultimate...

Mickoski sot si Gruevski dje: Në BE dhe NATO kur të na pranojnë ashtu...

0
Sot Maqedonia po zgjohet dhe të gjithë ata që duan t’i japin fund Maqedonisë duke nënshkruar një ose dy ditë nga sot, populli maqedonas...

Mickoski: Unë nuk dua të jem në Europë!

0
Sot Maqedonia po zgjohet dhe të gjithë ata që duan t’i japin fund Maqedonisë duke nënshkruar një ose dy ditë nga sot, populli maqedonas...

Dështon protesta anti-europiane e VMRO-së dhe Levicës

0
Po dështon protesta? – Përgjigje shumë e dobët ndaj tubimit të organizuar nga ana e opozitës. Tani për tani janë vetëm disa mijëra qytetarë, të cilët...

sport

Kosovë

Apeli i Speciales pritet të vendosë në dhjetor për Gucatin dhe...

0
Më 18 maj, Gjykata e Shkallës së Parë i shpalli fajtorë,Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn. Prej atëherë, Gucati dhe Haradinaj janë në pritje të një...

Dikur lagje e tërë me minatorë, tani gati e braktisur

0
Pamja e parë të jep përshtypjen e një vendi të harruar. Por edhe realiteti nuk është shumë ndryshe. Ndërtesat kolektive të ndërtuara për familjet e...

Zogaj: Në mars të vitit 2023 do të nisin punimet në...

0
Drejtori i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale, Bislim Zogaj, ka deklaruar se Kullat e Jasharëve pritet të rinovohen në fillim të muajit mars,...

Qeveria pritet të shpallë konkurs për Master Planin për Kompleksin Memorial...

0
Qeveria e Kosovës, ka njoftuar se në mbledhjen e pestë të Komitetit Ndër-ministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz, i cili zgjati tre...

Shqipëri

Hapet rruga Kardhiq-Delvinë, shkurtohet rruga drejt Sarandës

0
Rruga e re Kardhiq-Delvinë është hapur zyrtarisht mëngjesin e 2 korrikut, ashtu siç ishte premtuar nga qeveria. Kjo rrugë do të shkurtojë kohëzgjatjen e...

Kanabisit mjekësor i hapet dera e legalizimit në Shqipëri

0
Qeveria e shtetit shqiptar të enjten e ka njoftuar se do të themelojë Agjencinë Kombëtare për licencimin e fabrikave, të cilat merren me kultivimin...

Rama mbledh liderët perëndimorë për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po bën çdo gjë për të mundësuar hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian, pasi ai ka bërë...

BOTË