Maqedoni

Akademi solemne për Ditën e Flamurit nesër në Shkup

0
Me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, nesër në Shkup organizohet Akademi solemne. Me këtë rast, nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

0
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Grubi: Përvjetorët e ngjarjeve historike janë amanete bashkimi për të ruajtur atdhedashurinë

0
Zëvendëskryeministri i parë i vendit, Artan Grubi ka njoftuar se nesër, në vigjilje të 110 vjetori të pavarësisë në Teatrin Teatrin e Operës dhe...

Grubi zbardhë pamjet e objektit të UNT-së në kazermën Ilinden

0
Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në vigjilje të festës së flamurit, ka zbuluar projektin në të cilin do të studiojnë studentët e Universitetit “Nënë...

Tetovarët ende pijnë ujë të papastër, çezmat sjellin ujë të turbëllt, Mjekët apelojnë…

0
Mjekët apelojnë që qytetarët kur të vërejnë se uji është i turbullt, të lënë që të rrjedhë uji të paktën 10 minuta derisa të...

Studentët e RMV-së edhe një javë kanë mundësi për të aplikuar për bursa në...

0
Afati për të aplikuar në Konkursin për bursa studentore do të jetë e hapur deri më 5 dhjetor, mundësi e cila vlen për të...

Maqedonia e Veriut me Kosovën po përgatisin ligjin për kriptovalutat

0
Kosova tashmë më shumë se një vit po paralajmëron një ligj për rregullimin e tregut dhe veprimtarisë të kriptovalutave. Megjithatë, deri tani, një version...

Osmani: Trendet e bashkëpunimit me Bullgarinë janë pozitive

0
Ministri i Jashtëm, Bujar Osmani ka deklaruar se edhe përskaj, raporteve të javëve të fundit, trendi i bashkëpunimit mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë...

Kovaçevski: Viti 2023 është vit i kthesës ekonomike, i shpresës së re

0
Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) mbrëmë në Tetovë e vazhdoi serinë e tribunave me qytetarët “Fuqishëm dhe të vendosur drejtë së ardhmes”. Në...

Ali Ahmeti në Shkup, Shipkovicë dhe Tearcë më 28 Nëntor

0
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti me rastin e 28 Nëntorit Ditës së Flamurit ka paralajmëruar një agjendë të ngjeshur me shumë aktivitete, të cilën...

Të fundit

Çmimi i naftës dhe benzinës bie për një cent

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) i ka...

Presidentja e Hungarisë të martën viziton Kosovën

Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, të martën e 13...

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria në krye të listës së dëbimeve nga Gjermania

Në gjashtëmujorin e parë të vitit 2022, Maqedonia e...