Moti për ditët në vijim në Maqedoni

Nën ndikimin e valës së lagësht dhe të ftohtë, në fund të ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje lokale shiu në pjesët perëndimore dhe veriore të vendit, ndërsa në male borë, thonë nga DPHM.

Nesër gjatë ditës reshjet e shiut do të ndërpriten, do të ketë reshje të reja shiu, ndërsa në male do të ketë borë kah fundi i ditës dhe gjatë natës kah të enjtes. Në pjesët perëndimore reshjet do të jenë më të shumta. /Telegrafi/