Broja dëmtohet në miqësore/ Sulmuesi i kombëtares shqiptare del me barelë nga fusha

Futbollisti i kombëtares shqiptare Armando Broja ka dalë me barrele nga fusha, pas një dëmtimi të rëndë në gju.

 

Gjatë  miqësores  që Chelsea zhvilloi sot ndaj Aston Villa, në Dubai, sulmuesi shqiptar u përplas me qendërmbrojtësin Ezri Konsa dhe më pas u rrëzua në toke. 21 vjeçari  doli nga fusha mes dhimbjesh dhe lotësh.

 

Broja e nisi ndeshjen nga minuta e parë ndërsa nuk mundi të luajë më shumë se 18 minuta.

 

Nëse dëmtimi në ligament konfirmohet nga stafi mjkësor sulmuesi kuqezi  do duhet të qëndrojë jashtë fushave për disa muaj.