Mot i vranët e me intervale dielli

Sot (14.12.2022) pritet të jetë një mot i vranët dhe me intervale diellore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, transmeton Klan Kosova.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-9m/s.

klankosova.tv