Ndahet nga jeta Sinisha Mihajlovic

Bota e futbollit në zi: Ndahet nga jeta Sinisha Mihajlovic .

 

Ish-futbollisti dhe trajneri serb vdiq në moshën 53-vjeçare nga leucemia akute mieloide.

 

Ai u diagnostikua me kete semundje te rende në 13 korrik 2019.

 

Tre vjet trajtim, një transplant i palcës kockore dhe rikthimi në stolin e Bolonjës përpara se të shkarkohej në shtator pas një fillimi të vështirë të kampionatit.

 

Serbi, i cili luajti për Roma, Sampdoria, Lazio dhe Inter, ka lënë pas gruan e tij Arianna, vajzat Virginia dhe Viktorija dhe djemtë Marco, Miroslav, Dusan dhe Nikolas.