Kroacia e treta në Botëror/ Fiton ndaj Marokut 2 me 1

Kroacia ka arritur të fitojë finalen për vendin e tretë të Kupës së Botës duke mposhtur Marokun 2 me 1.

 

Skuadra e drejtuar nga Daliç ka qenë më e saktë, teksa i kanë mjaftuar golat e realizuar në 45 minutat e para.

 

Golat sot u shënuan nga Gvardiol dhe Orsiç, ndërsa për Marokun realizoi Dari.

 

Si kroatët, ashtu edhe marokenët shkruan historinë në këtë kompeticion, pasi nuk shiheshin aspak favorite për këtë rezultat që arritën.

 

Kjo ishte finalja e vogël që u mbajt mes këtyre dy skuadrave, ndërsa nesër në orën 16:00 do të mbahet finalja e madhe mes Argjentinës dhe Francës.