Irak: Të paktën shtatë policë u vranë në sulm me bombë dhe armë

Të paktën shtatë policë janë vrarë në një sulm me bombë dhe me armë në Irakun verior.

Sulmi ndodhi pranë qytetit të pasur me naftë të Kirkukut, rreth 293 km (182 milje) nga kryeqyteti Bagdad të dielën.

Asnjë grup nuk ka thënë se qëndron pas vrasjeve, por zyrtarët fajësuan grupin Shteti Islamik.

Të mërkurën, një bombë në anë të rrugës vrau tre ushtarë irakianë pranë Bagdadit. Shteti Islamik tha se e vendosi bombën.