Distria e artë në Jerusalem

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi, është shpallur për here të katërt medaliste e artë në Mastersin e xhudos “Jerusalem 2022”.

Krasniqi shënoi katër fitore dhe një tjetër pa luftë.

Kampionia olimpike fitoi edhe 1800 pikë olimpike Paris 2024.

Në këtë garë marrin pjesë vetëm më të mirët në kategori.

Për të bronztën do të luftoj edhe kampionja tjetër olimpike, Nora Gjakova.