Video: Tregoi gjoksin gjatë finales së Kupën e Botës, tifozja e Argjentinës rrezikon burgun!

Pamjet e reja të një bjondeje topless duke treguar gjoksin e saj në finalen e Kupës së Botës i kanë bërë fansat të shqetësuar për të.

Tifozja e Argjentinës u pa duke hequr pjesën e sipërme të veshjes për të ekspozuar gjoksin e saj drejtpërdrejt në televizion, pak momente pas goditjes nga pika fituese të Gonzalo Montiel në gjuajtjen e penalltive.

Duke bërë këtë, ajo theu ligjet strikte të vendit pritës të Katarit për lakuriqësinë dhe tani mund të përballet me burg ose një gjobë të madhe si rezultat i veprimeve të saj.

Tashmë janë shfaqur pamjet e reja të incidentit, të cilat tregojnë tifozen duke u shoqëruar nga stadiumi Lusail nga zyrtarët e sigurisë pas ndeshjes.

Asnjë informacion nuk është lëshuar në lidhje me veprimet e saj apo vendndodhjen e saj aktuale, duke shtuar shqetësimin e mbështetësve në rrjetet sociale.

Pasi pa pamjet e reja, një fans shkroi: “E pashë, shumë e guximshme! Ajo do të arrestohet atje nëse nuk është e kujdesshme.”

Fillimisht, tifozët që shikonin në shtëpi kishin kapur një paraqitje të menjëhershme të tifozes duke hequr pjesën e sipërme të veshjes, ndërsa kamerat u drejtuan te penalltitë fituese.

Ajo mund të shihej duke zbuluar gjoksin e saj para se t’u drejtohej fansave pas saj, por një zyrtar i sigurisë e dalloi se ajo ishte topless dhe e largoi nga stadiumi.

Grave që ndiqnin Kupën e Botës në Katar u është thënë që t’u përmbahen ligjeve strikte të kombit arab për veshjet, të cilat përfshijnë ndalimin e veshjeve të ngushta apo shumë provokuese.