Të gjithë menduan se ishte nëna e tij, ja kush është gruaja që e përqafoi Lionel Messi pasi fitoi Botërorin

Krahas festimeve me gruan dhe fëmijët, ka ndodhur një moment emocionues kur një grua ka përqafuar Messin në mes të fushës.

Videoja në fjalë u bë shpejt u bë virale në media dhe rrjetet sociale.

Todos creían que era la mamá de Messi, pero no. La de ese abrazo hermoso es Antonia, la cocinera de la Selección Argentina🇦🇷. pic.twitter.com/bLWOVfeaIz

— Actual Fútbol (@ActualFutbol) December 20, 2022

Në fillim disa media që raportuan për të e ngatërruan gruan me nënën e Messit, Celia Maria Cuccittini, dhe të tjerët me Adrianan, nënën e Kun Agueros, në fakt nuk ishte asnjëra prej tyre.

Por në fakt, ishte dikush që ka një rol të rëndësishëm në Përfaqësuesen e Argjentinës, pikërisht Antonia Farias.

Antonia Farias, 42 vjeçe, ka punuar me Messin për një dekadë dhe është një anëtare kryesore e ekipit të Argjentinës, pasi ajo është një nga kuzhinieret që i shoqëron lojtarët në çdo udhëtim.

Postal completa de los cumpleañeros del día junto al Presidente: Leo Messi, el juvenil Nehuén Pérez y la chef Antonia. ¡Felicidades! 😁🎂 pic.twitter.com/CC1iVX0saE

— 🇦🇷 Selección Argentina ⭐⭐⭐ (@Argentina) June 24, 2018