Tirana-Partizani “ndez” kryeqytetin, interes i lartë dhe masa sigurie për supersfiden, ja çmimet e biletave

Java e 15 e Superiores rezervon të mërkurën në mbrëmje një nga ndeshjet më të zjarrrta të futbollit shqiptar, derbin mes Tiranës dhe Partizanit.

 

Sfida do të luhet në orën 20:00 në stadiumin tonë kombëtar në Tiranë.

 

Pritshmëria për të parë një ndeshje të bukur dhe emocionuese mbetet e lartë sikurse kanë qënë gjithnjë këto duele, sidomos gjatë viteve të fundit.

 

Natyrisht gjithcka favorizohet edhe nga fakti që supersfida derbi luhet në një stadium modern I cili është një shtysë e konsiderueshme që edhe numri I të mbështetesve të të dyja ekipeve të jetë shumë I madh.

 

Shpesh dueli Tirana-Partizani i është përafruar edhe ndeshjeve të kombëtares për nga pjesmarrja dhe adrenalina, kjo edhe për faktin se është rritur gjithnjë e më tepër edhe numri i grave e vajzave  në këtë duel të madh tradicional të kryeqytetit.

 

Tifozët preferojnë ta shohin gjithnje e më tepër familjarisht derbin.

 

Cmimet e biletave variojnë nga 500 lekë të reja, më pas 1 mije leke të reja, 2 mijë leke të reja, 4 mijë leke të reja dhe 5 mijë leke të reja ( Tribuna VIP).

 

Biletat shiten ne stadiumin “Selman Stërmasi” dhe “Air Albania”.

 

 

Policia nga ana tjetër ka bërë të ditur marrjen e masave të forta për ruajtjen e rendit dhe sigurisë  brenda dhe jashtë stadiumit.

 

Devijimi I lëvizjes në disa rruge dhe më së shumti futja e tifozeve në stadium vetëm me kartë identiteti ose pasaporte, është një nga elementet e sigurisë.