Studio Sport/ Duka pranon gabimin me Panuçin: Hera e parë dhe e vetme…

Armand Duka pranoi se zgjedhja e Panucit në krye të kombëtares kuqezi ka qënë një gabim.

 

Në një interviste ekskluzive për Vizion Plus në emisionin Studio Sport, Presidenti i Federates tha se zgjedhja e këtij trajneri ishte gabimi I vetëm që ka bërë në krye të federates në këto dy dekada.

Pyetjes se moderatores Vilma Masha nëse do të rrezikonte sërish duke afruar një trajner pa eksperience në krye të Kombëtares sikurse bëri me Panucin, ai iu përgjigj:

 

“Me duhet ta pranoj që kam gabuar me Panucin, sikurse nuk kam gabuar në asnjë rast tjetër. Por edhe trajneret pa experience kanë pasur përvoja shumë të mira në futbollin europian dhe botëror, sic eshte rasti I Guardioles apo Zidane, futbollistë të mëdhenj që u bënë trajner të mëdhenj”.