Begaj shpreh ngushëllime për vdekjen e Papa Benediktit XVI

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Papës Emeritus.

Ai, në Twitter, ka deklaruar se Papa Benedikti XVI çdo e herë e kishte përkrahur harmoninë fetare të Shqipërisë.

“Jam thellësisht i pikëlluar për ndarjen nga jeta të Papa Emeritus, Benediktit XVI, një teolog dhe filozof i madh”.

“Papa Benedikti XVI e përshëndeti vazhdimisht harmoninë fetare të vendit tonë. U preftë në paqe të përjetshme!”, ka shkruar Begaj, transmeton Klankosova.tv.