Shania Twain flet për abuzimin seksual të fëmijërisë nga njerku i saj

Shania Twain ka folur për abuzimin e tmerrshëm seksual të fëmijërisë që pësoi nga njerku i saj në një intervistë emocionale në “Today Show” të enjten.

Këngëtarja 57-vjeçare, e cila po promovon albumin e saj Queen Of Me, fillimisht pretendoi se ishte abuzuar në vitin 2018 nga njerku i saj Jerry Twain, transmeton Klankosova.tv.

Megjithatë, Shania zbuloi traumën e qëndrueshme të abuzimit, duke shpjeguar se si përkëdhelja si fëmijë nga njerku e bëri atë të turpërohej për trupin e saj.

Tani këngëtarja ikonë thotë se po përpiqet të përqafojë trupin e saj dhe për këtë arsye ka pozuar nudo për kopertinën e albumit.

Cool cowgirl: Shania talked about moving on from the hardships of her past and finally loving herself in her own skin

Shania nuk e njihte babanë e saj biologjik. Njerku i saj Jerry dhe nëna e saj Sharon vdiqën në një aksident automobilistik në 1987.

Kur u pyet se çfarë do të thoshte për të titulli i albumit të saj, këngëtarja tha: “Kjo do të thotë të marrësh përgjegjësi, pronësi, ndaj vetes”.

Ajo poashtu tha se zgjodhi të bënte fotografi nudo për kopertinën e albumit të saj, si një mënyrë për të përballuar gjërat e tmerrshme që i bëri njerku i saj kur ishte fëmijë.

“Ka të bëjë me të vërtetë për të thënë se jam abuzuar si fëmijë. Njerku më përkëdhelte në krye dhe më bënte të shkoja pa këmishë dhe unë tashmë po piqesha. Kjo e tmerrshme rrëqethëse dëshira për t’i shpëtuar të qenit në lëkurën time”.

Ajo vazhdoi: “Është koha të filloj ta dua veten në lëkurën time dhe ta përqafoj me të vërtetë atë dhe të mos turpërohem për këtë”.

Pictured: The 57-year-old You're Still The One singer - who is promoting her album Queen Of Me - first claimed she had been abused in 2018 by her stepfather Jerry Twain (pictured)