Intervistohet një person nga policia, dyshohet se falsifikoi vizën në pasaportë

Një person është intervistuar nga policia, pasi i njëjti dyshohet se ka falsifikuar vizën në pasaportë.

Dokumenti i falsifikuar është konfiskuar dhe me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar, transmeton Klankosova.tv.

“ANP Adem Jashari 06.01.2023 – 09:30. Është intervistuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që dyshohet se ka falsifikuar vizën në pasaportë. Dokumenti i falsifikuar është konfiskuar dhe me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.