Ambasadorja amerikane në NATO dhe Escobar bisedojnë për veriun e Kosovës

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në NATO, Julianne Smith, ka bërë të ditur se është takuar me emisarin e ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Ajo ka thënë se kanë biseduar për situatën në veri të Kosovës.

“ShBA-ja e mbështet plotësisht dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja mes Kosovës dhe Serbisë dhe është e përkushtuar për paqen, stabilitetin dhe prosperitetin në rajon”, ka thënë Smith në Twitter.