Pique i kundërpërgjigjet sërish Shakiras, shkon në punë me një Twingo (VIDEO)

Gerard Pique ka vazhduar me përgjigjet ndaj këngës së re të Shakiras, duke marrë pjesë në turneun e tij në “Kings League” me një makinë Twingo, duke u tallur me tekstet e saj që dyshohet se e kundërshtojnë atë.

Shakira tha në këngën e saj të fundit se Pique ndërroi një Ferrari me një Twingo, transmeton Klankosova.tv.

Çifti ka pasur një ndarje publike mjaft të çrregullt muajt e fundit pasi u përfol se ish-mbrojtësi i Barcelonës po e tradhtonte këngëtaren ikonë, pavarësisht se ata kishin një familje së bashku.

Kështu, në përgjigje të ndarjes, Shakira i ktheu zhgënjimet e saj në tekste, duke e goditur mbrojtësin dhe duke e bërë atë sikur kishte hequr dorë nga gjëja më e mirë që mund të merrte për diçka që nuk ishte as e krahasueshme.

Kënga e plotë ka të bëjë me ndarjen e tyre kur deshifrohet, por teksti i mësipërm është ai kryesori i zgjedhur në lidhje me Pique, i cili që atëherë është përgjigjur duke veshur një orë Casio dhe duke e mbajtur atë pranë kamerës, duke treguar se nuk shqetësohet për fyerjet e përdorura.

Por, ai e ka bërë një hap më tej tani duke u kthyer në turneun e tij në Kings League në një Twingo ndërsa grindjet publike mes të dyve vazhdojnë.

Është një fillim mjaft surreal i vitit 2023. Dyshja kishin qenë së bashku për 11 vjet dhe dukej se ishin më se të lumtur, duke pasur dy fëmijë, por tani ata janë në të gjithë tabloidët për të gjitha arsyet e gabuara.

Teksti i këngës së saj është goxha në hundë me ofendimet e saj ndaj ish-partnerit të saj, por kjo nuk i ka penguar ato të bëhen virale, padyshim të ndihmuar nga përgjigjet komike të Pique-s, teksa dyshja shkojnë përpara dhe mbrapa me njëri-tjetrin në publik.

Pique qartë dëshiron t’i bëjë të njohura ndjenjat e tij për tekstin duke qeshur me Shakirën, duke u bërë pikërisht ajo që ajo këndoi për të provuar dhe provuar se nuk shqetësohet për gjërat materialiste dhe çdo makinë apo orë do ta bëjë atë të lumtur.