Inter – Milan | Sonte në Arabi luhet finalja e Superkupës së Italisë

Sonte luhet Superkupa e Italisë mes Interit dhe Milanit.

Inter, fituesi i Kupës së Italisë dhe Milan, fituesi i Serie A do të përballen sonte nga ora 20:00.

Ky ballafaqim do të zhvillohet në stadiumin ndërkombëtar “King Fahd”, para 69.000 spektatorëve.

Skuadra e Interit shpreson ta ketë gati nga minuta e parë sulmuesin Lukaku, kurse Milani do ta inkuadrojë Kjaer nga minuta e parë pas një kohe të gjatë.