Shtresa e borës në Kodër të Diellit arrin 22 centimetra

Në shtet në orën 7 të mëngjesit nuk janë regjistruar temperatura minus, ndërsa më ftohtë me 0 gradë është në Kodër të Diellit, ku ka 22 centimetra borë. Më shumë shi në 24 orët e fundit ka rënë në Llazaropole, 35 litra për metër katror, ​​pas çfarë vijojnë Pozharani me 33, Hanet e Mavrovës me 29, Kodra e Diellit me 24.

Moti sot është me vranësira të ndryshueshme me shi lokal kryesisht në pjesët perëndimore. Në disa vende frynë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor.

Siç paralajmëroi DPHM, sot moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe relativisht ngrohtë me reshje të përkohshme të shiut, veçanërisht në pjesët perëndimore dhe lindore. Borë do të bjerë në majat më të larta malore. Do të fryjë erë e fortë nga drejtimi jugor (mbi 70 km/orë) më e theksuar përgjatë Vardarit. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 11 deri 18 gradë.

Në Shkup mot me vranësira të ndryshueshme me shi të dobët të përkohshëm. Do të fryjë erë e fortë nga drejtimi juglindor. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 15 gradë Celsius.