Tërmet i fortë në kufirin Turqi – Iran – Klan Macedonia

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 goditi këtë të shtunë zonën kufitare mes Turqisë dhe Iranit.

Sipas Reuters, shumë shtëpi u shembën në një qytet të Iranit për shkak të goditjeve të forta sizmike.

Tërmeti me magnitudë 5.6 kishte rënë në një thellësi prej 10 kilometra nën tokë, sipas Qendrës Sizmiologjike Mesdhetare Europiane.

Ndërsa mediat iraniane raportuan se tërmeti ishte me magnitudë 5.9. Zyrtarët iranianë bënë të ditur se ekipet e kërkim/shpëtimit ndodhen në zonën e goditur nga tërmeti, ndërsa spitalet janë në gatishmëri për çdo emergjencë. /tvklan.al

Nëse je pranë një vendi ngjarje, ke fotogorafi apo video, atëherë ti raporto. Na shkruaj në klanmacedonia@gmail.com
TI RAPORTON!