Abrashi, LVV: “Zajednica” nuk kalon!

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi ka pranuar publikisht se “Zajednica”, term i përdorur nga partia në pushtet për Asocacionin e Komunave me shumicë serbe, nuk do të kalojë në Kuvendin e Kosovës.

“Nuk e di çka Vuqiqi e Brnabici i kanë premtuar Cholletit dhe Escobarit, por: Zajednica nuk kalon!”, ka shkruar Abrashi në Facebook.

Ky reagim i deputetit të Lëvizjes Vetëvendosjes, erdhi pas thirrjeve të Derek Chollet, Këshilltar i Departamentit amerikan të Shtetit dhe Gabriel Escobar, i dërguar i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

 

The post Abrashi, LVV: “Zajednica” nuk kalon! appeared first on Klan Kosova.