Borë e ngrica në Korçë

Gjatë natës së mbrëmshme në Qarkun e Korçës ka patur reshje dëbore që janë shoqëruar në disa zona edhe me erë.

Raportohet se atje vijojnë reshjet e dëborës dhe trashësia në rrugë ka shkuar varion nga 5-10 centimetra.

Ndërkaq, temperatura mesatare në këtë pjesë është -2 gradë Celsius./klantv

The post Borë e ngrica në Korçë appeared first on Klan Kosova.