Tërmeti i shkakton dëme kalasë së Gaziantepit në Turqi – Klan Macedonia

Tërmeti në Turqi ka shkaktuar dëme edhe në pikat turistike.

Në Gaziantep është dëmtuar kalaja e cila u ndërtuar për herë të parë gjatë shekullit të parë dhe të dytë.

Më poshtë i keni disa imazhe të kalasë, e cila ishte në përdorim gjatë kohës romake, dhe tani shërben si muze, shkruan The Guardian, transmeton Klankosova.tv.

Nga tërmeti i sotëm thuhet se të vdekur deri tani kanë mbetur mbi 1,200 persona.

Nëse je pranë një vendi ngjarje, ke fotogorafi apo video, atëherë ti raporto. Na shkruaj në klanmacedonia@gmail.com
TI RAPORTON!