Bastisje në Shkup, policia e arreston një person për posedim të armëve

MPB bën të ditur se gjatë ditës së djeshme, rreth orës 18:30 në Kisella Vodë të Shkupit kanë arrestuar 62-vjeçarin M.J. nga Shkupi pasi tek i njëjti është gjetur një armë me municion.

“Gjatë kontrollit në shtëpinë e tij, me urdhër të mëhershëm të Gjykatës Themelore Penale në Shkup, është gjetur një pushkë gjuetie karabina dhe pesë fishekë”, thuhet mes tjerash në njoftimin e MPB-së.