“Gërdeci”, Klosi: Shkëlzen Berisha ishte ndërmjetës dhe përfitues

Intervistën e njërit prej protagonistëve të firmës së demontimit në Gërdec, David Packouz që tregoi me gisht Shkëlzen Berishën si të përfshirë në negociata për ccmimin e fishekëve për ish-shefin e Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi është shumë e rëndë si fakt.

Klosi tha se Shkëlzen Berisha del se ka qenë ndërmjetës. “E kisha dëgjuar për Shkëlzenin por kjo intervistë tregon qartë se këtu paska qenë në valle, i biri i Kryeministrit të kohës.

Ndaj janë bërë gjithë këto marifete. Në këtë rast çështja është shumë e thjeshtë. Dikush donte të fitonte para, dhe mendoi këtë çështje dhe e shfrytëzoi mirë, shkruan Gazeta Tema, pwrcjell Klankosova.tv.

Djali i ish-kryeministrit ka punuar si ndërmjetës duke negociuar çmimin e fishekëve. Është shumë e rëndë kjo”, tha Klosi.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.