“vlojnë” rrjetet sociale – Shumë video tashmë janë bërë virale – Klan Macedonia

SHUMË VIDEO TASHMË JANË BËRË VIRALE

Që nga dita e parë e tërmetit shkatërimtar në Turqi aktiv janë edhe rrjetet sociale. Këto rrjete, sic njofton KlanM, “vlojnë” nga postime të videove që tashmë janë bërë virale sikurse shembja e kësaj ndërtese…

Nuk kanë munguar edhe videot e operacioneve të kërkim-shpëtimit. Teknologjia ka mundësuar që përdoruesit të jenë të parët në vendngjarje ku përcillen emocionet më të forta.

Videot e shpëtimit të të mbijetuarve nën rrënoja, sic njofton KlanM, janë bërë hit nëpër rrjetet sociale.

Pamjet me dronë që janë shpërndarë nëpër shumë rrjete sociale tregojnë tmerrin dhe shkatërimin që ka kapluar vendet e goditura nga tërmeti.

Nuk mungojnë edhe pamje të kapjes së hajnave që shfrytëzojnë këtë tragjedi për përfitime personale…

Shumë përdorues janë shfaqur mjaft kreativ për të falënderuar vendet që po ndihmojnë Turqinë dhe Sirinë në operacionet e kërkim – shpëtimit…

Nëse je pranë një vendi ngjarje, ke fotogorafi apo video, atëherë ti raporto. Na shkruaj në klanmacedonia@gmail.com
TI RAPORTON!