Qeni i FSK-së duke marrë ndihmën e parë pasi u lëndua në Turqi (FOTO)

Një grup i kërkim-shpëtimit nga Forca e Sigurisë po marrin pjesë në operacionet e shpëtimit në Turqi.

Ushtarët e FSK-së me vete kanë edhe qentë e trajnuar për kërkime.

E njëri nga ta ditë më parë ka pësuar lëndime dhe është dashur të merr trajtim mjekësor.

Një fotografi e tillë është bërë virale në rrjet.

Forca e Sigurisë ka arritur që në këto operacione të nxjerrin gjallë nga gërmadhat një vajzë dyvjeçare dhe nënën e saj/Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.