Moti për sot – Klan Kosova

Në Kosovë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara kryesisht rreth relievit malor.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 dhe -4 gradë celsius, ndërkaq ato maksimale do të luhaten nga 5 deri në 7 gradë.

Do të fryjë erë e lehtë nga verilindja dhe veriperëndimi.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.