Alarm në PSG, humbja nga Bayern është e treta radhazi për skuadrën e Galtier

Kampioni francez Paris Saint-Germain humbi 0:1 nga Bayern Munich në Parc des Princes në ndeshjen e parë të 1/8-tës së Ligës së Kampionëve. Është humbja e tretë radhazi për shenjtorët në të gjitha garat. Dy të mëparshmet ishin nga Olympique Marseille në Kupën e Francës (1:2) dhe nga Monaco në ligë (1:3).

Skuadra e Christophe Galtier mori sërish shumë kritika për paraqitjen e tyre. Lojtarët e PSG-së ishin të panjohur para pushimit 15 minutësh dhe nuk bënë asnjë goditje brenda portës kundërshtare gjatë gjithë pjesës së parë. Hera e fundit që kjo u ndodhi në një ndeshje të Ligës së Kampionëve ishte kundër Mançester Sitit në vitin 2016, ku edhe humbën 1-0.

Parisienët humbën për herë të fundit tre ndeshje në seri në vitin 2020. Dhe më pas, seria negative përfshiu ndeshjet me Bayern Munich dhe Olympique Marseille.