Fati tragjik i Atsu/ Një ditë para tërmetit shënoi golin e fitores për Hatayspor, sot ndër viktimat e katastrofës

Konfirmohet vdekja e Christian Atsu ish-lojtari i Chelsea në Turqi.

Ai ēshtë tashme nje nga mijera viktimat e termetit tragjik qe goditi Turqine ne 6 shkurt.

Trupi i pajetë i Atsu u gjet nën rrënojat e shtëpisë së tij në Hatay, qytet ku ai jetonte pasi luante se fundmi me ekipin Hatayspor.

Madje një ditë para tërmetit tragjik, ganezi në ndeshjen e kampionatit kishte shenuar nje gol vendimtar per ekipin e tij ne minutat shtese.

Pervecse shume ndeshjeve me perfaqesuesen, Atsu ka luajtur edhe me Njukasell ne Premier League dhe Viteshen ne Holande.