Vritet një shqiptar në Greqi

Një shqiptar është vrarë në Greqi.

Ngjarja ka ndodhur në Mykonos, sot rreth orës 6 të mëngjesit, në zonën e njohur si “Skylabela”.

I dyshuari grek ishte përleshur më herët për një vajzë me 34-vjeçarin shqiptar.

Greku kishte shkuar në shtëpi, ka marrë një pushkë dhe është kthyer në lokal ku ka qëlluar dhe vrarë me plumb në kokë shqiptarin, shkruan Abcnews.al përcjell Klankosova.tv

Pas ngjarjes, i dyshuari është vetëdorëzuar në polici.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.