“Deja Vu” finaleje mes Liverpool-Real Madrid – Klan Macedonia

Sot do të rikthehet Champions League me dy sfida shumë të bukura dhe të cilat premtojnë shumë emocione.

Frankfurt do të presë në shtëpi Napolin e pamposhtur. Gjermanët e Frankfurt vijnë nga vendi i gjashtë në Bundesliga dhe janë në lojë për të tentuar ndonjë mrekulli në krye të tabelës. Napoli nga ana tjetër vjen më kokën lartë si klubi më i mirë në Evropë aktualisht dhe performanca e tyre sa vjen dhe befason çdo javë.

Skuadra nuk di të ndalet këtë sezon në çdo kompeticoon të mundshëm. Në Serie A, ata kanë pësuar vetëm një humbje ndaj Interit dhe kanë marrë 20 fitore dhe 2 barazime. Dyshja fantastike më në formë, Osimhen dhe Karavaskhelia janë emrat më të përfolur. Por vështirësia do të jetë edhe për Napolin sot në mbrëmje, pasi tifozeria dhe fusha e Frankfurt nuk ta bën ditën të lehtë.

Sot do të rikthehet Champions League me dy sfida shumë të bukura dhe të cilat premtojnë shumë emocione.

Frankfurt do të presë në shtëpi Napolin e pamposhtur. Gjermanët e Frankfurt vijnë nga vendi i gjashtë në Bundesliga dhe janë në lojë për të tentuar ndonjë mrekulli në krye të tabelës. Napoli nga ana tjetër vjen më kokën lartë si klubi më i mirë në Evropë aktualisht dhe performanca e tyre sa vjen dhe befason çdo javë.

Skuadra nuk di të ndalet këtë sezon në çdo kompeticoon të mundshëm. Në Serie A, ata kanë pësuar vetëm një humbje ndaj Interit dhe kanë marrë 20 fitore dhe 2 barazime. Dyshja fantastike më në formë, Osimhen dhe Karavaskhelia janë emrat më të përfolur. Por vështirësia do të jetë edhe për Napolin sot në mbrëmje, pasi tifozeria dhe fusha e Frankfurt nuk ta bën ditën të lehtë.

Ne pesë përballjet e fundit mes këtyre të dyjave, Real Madrid ka fituar plot katër prej tyre dhe një herë janë ndarë në barazim.

Formacionet e mundshme: