Përmbyset autobusi me targa shqiptare në Kroaci, humb jetën një person e lëndohen disa të tjerë

Një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë lënduar nga përmbysja e një autobusi në autostradë pranë kryqëzimit të Brinjës mbrëmjen e së shtunës, njofton policia Lika-Senj në faqen e saj të internetit.

Aksidenti ka ndodhur në autostradën A1 me drejtim verior në orën 23:43, kur një shtetas shqiptar 58 vjeç, duke drejtuar një autobus me targa kombëtare shqiptare, për arsye të panjohur ka kthyer djathtas, ka përplasur një gardh dhe është përmbysur në anën e majtë të tij.

Në momentin e aksidentit në autobus ndodheshin 9 pasagjerë dhe shoferi, shkruan N1, përcjell Klankosova.tv

Një person ka vdekur, ndërsa disa persona janë lënduar dhe po trajtohen në spitalet në Karlovac dhe Ogulin, sipas publikimit.

Për shkak të aksidentit, pjesa e autostradës A1 Zagreb-Split-Ploçë është mbyllur në të dy drejtimet.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.