Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi juglindor i vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 3 deri 10.

Ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 9 deri 16 gradë celsius.

Gjatë javës moti pritet të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje lokale shiut.