Parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira dhe me reshje të përkohshme të shiut, pasdite do të ketë dhe bubullima. Do të fryjë dhe erë e dobët, përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 18 deri në 23 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe reshje të përkohshme të shiut, do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 11 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 21 gradë Celsiusë.