Greqi: Aksident tragjik, vdesin pesë shqiptarë

Pesë shqiptarë raportohet se kanë vdekur si pasojë e një aksidenti tragjik në Greqi.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Edessa, në kilometrin e 87-të të rrugës Follorinë – Selanik.

Sipas mediave greke, një veturë është përplasur drejtpërdrejtë me një kamion, ku kanë humbur jetën të pesë personat që gjendeshin në veturë, transmeton Klankosova.tv

Për nxjerrjen e viktimave është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve.

I lënduar ka mbetur edhe shoferi i kamionit, i cili është dërguar nëspital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Ende nuk dihet se si ka ndodhur ngjarja e rëndë.

Mediat greke raportojnë se ende nuk dihet identiteti i pesë shqiptarëve të vdekur.

Ajo çka dihet deri më tani është se vetura në të cilën ndodheshin, është me targa shqiptare.

Hetimet po vazhdojnë në zbardhjen e këtij rasti tragjik, transmeton Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS