Maguire ka një kusht për t’u larguar nga Manchester United – Telegrafi

Harry Maguire thuhet se ka kërkuar që kontrata e tij prej 15 milionë eurosh në vit me Manchester United të shlyhet përpara se të largohet këtë verë.

Mbrojtësi anglez u hoq nga posti i kapitenit te Djajtë e Kuq javën e kaluar pas bisedimeve me Erik ten Hag.

Reds janë të gatshëm të shesin Maguiren me një tarifë të ulët prej rreth 40 milionë euro dhe ka interesim nga klubet e Ligës Premier.

West Ham është ndër ata që i duan shërbimet e tij.

Megjithatë, paga prej 221 mijë euro në javë e Maguire është një pengesë e madhe për ta dhe për kërkuesit e tjerë.

Football Insider pretendon se mbrojtësi dëshiron të paguajë për t’u larguar nga United – ose ai mund të jetë i gatshëm të mbyllë kontratën e tij dhe të presë shansin e tij nën Ten Hag. /Telegrafi/