Rrahje në Prishtinë, lëndohen tre persona (VIDEO)

Tre persona janë lënduar si pasojë e një rrahje që ka ndodhur në Prishtinë në rrugën “Ibrahim Lutfiu”, në afërsi të Gjimnazit “Sami Frashëri”.

Policia ka dal në vendin e ngjarjes dhe e ka shoqëruar njërin prej tyre në stacion.

Kështu tha për Klankosova.tv Flora Ahmeti, zëdhënëse e policisë për rajonin e Prishtinës.

Ahmeti tha se në vendngjarje është gjetur edhe një armë e zjarrit.

“Aktualisht hetuesit policor në koordinim me prokurorinë, po ndërmarrin veprimet hetimore për ndriçimin e plotë të rastit”, tha ajo.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

Dyshohet për plagosje në Prishtinë