Temperaturat sot arrijnë deri në 41 gradë

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 16 deri në 24, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 34 deri në 41 gradë. UV=10

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 22, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 37 gradë Celsiusë.