Juventus “shkopinj nën rrota” Interit; pas Lukakut tani kërkon edhe Moratën

Forco veten duke dobësuar kundërshtarin: kjo është strategjia e Juves në tregun e transferimeve.

 

Nga Lukaku te Morata , lëvizjet bardhezi kryqëzohen mbi të gjitha me ato zikalter, duke penguar, komplikuar dhe frustruar (të paktën në rastin e sulmuesit belg) punën e merkatos së Interit .

 

Drejtuesi I ri I Juventusit Giuntoli po pret oferta nga tregu europian për Vlahovic dhe Chiesen dhe paralelisht po tenton të mbyllë marrëveshjen me Chelsean për Lukakun.

 

Mirëpo sikurse te mos mjaftonte kjop, Juventus po tenton ti vendose shkopinjë nën rrota Interit edhe për Alvaro Moratën, një ish-juventin që dukej sikurse kishte mbyllur gjithcka me Interin gjatë orëve të fundit.

 

Roma ndërkohe është ende në garë, ndaj I vetmi klub që fërkon duart në këtë rast është Aletico Madrid, që në jë mënyrë apo tjetren duket e sigurtë se do të arketoje të paktën 21 milione euro nga klauzola e largimit.

 

Tani diferencen do ta bëjë vullneti I lojtarit dhe natyrisht edhe pagesa vjetore për sulmuesin spanjoll.