Moti sot në Maqedoni/ Temperatura maksimale ditore deri në 41 gradë – Indeks

Moti sot në mbarë vendin do të mbaj me diell dhe i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 15 deri në 23, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 33 deri në 41 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 39 gradë Celsiusë.