Takimi i Francis Ngannou me Cristiano Ronaldon çoi në luftën e tij me Tyson Furyn – Telegrafi

Francis Ngannou ka përmendur një takim me Cristiano Ronaldon në fillim të këtij viti si katalizator për marrëveshjen e tij masive për të luftuar me Tyson Furyn më vonë gjatë këtij viti.

Kampioni i peshave të rënda të UFC-së u lirua nga kontrata e tij promovuese në fillim të këtij viti dhe u pa duke kaluar kohë me futbollistin legjendar gjatë një vizite në Arabinë Saudite. Ronaldo sapo ishte transferuar në Al-Nassr në Riad, ndërsa Ngannou ishte duke zhvilluar për një udhëtim misterioz, për të cilin ai pretendon se ishte akullthyesi me zyrtarët në Mbretërinë e Bashkuar.

Ngannou dhe Ronaldo janë parë në humor të mirë së bashku në postimet në faqet e njëri-tjetrit në Instagram. Muaj më vonë, bisedimet do të fillonin mes kampionit të UFC-së dhe zyrtarëve të Arabisë Saudite, me një marrëveshje të konfirmuar menjëherë më pas për një luftë masive.

I pyetur dje nëse lidhja filloi në atë udhëtim, Ngannou tha për The MMA Hour: “Po, aty filloi në atë moment”.

“Ne patëm një bisedë të mirë. Ai më tha se Arabia Saudite është e ardhmja. Shumë njerëz nuk e kuptojnë tani, por ata po ndryshojnë shumë shpejt, po lëviz shumë shpejt”.

“Ishte hera ime e parë që shkoja në Arabi dhe fjalë për fjalë isha sikur, nuk dija si ta mbaja veten, si të sillesha, por arrij atje dhe zbuloj se gjithçka është e bukur. Ishte njësoj si jeta normale. Është shumë mirë. Unë e kam ndjekur Cristianon në të kaluarën, ndoshta 17 vjet. Dhe pastaj, e dini, ta takoj personalisht dhe të zbuloj se ai është një adhurues i madh i sportit”.

“Ai di shumë për sportin. E do sportin. Na ka shikuar  duke luftuar. Ai di shumë për mua nga sa prisja. Shumë mbresëlënëse. E dini, për të bërë dikë si Cristiano Ronaldo të njohë lojën, është shumë e lezetshme”, ka shtuar më tej ai.

Fury ka luftuar më parë për WWE në Arabinë Saudite, ndërsa vëllai i tij Tommy luftoi atje në shkurt kundër Paul; duke fituar me një vendim të ngushtë. /Telegrafi/